26 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka – „Uśmiechnij się Mamo”.

Licznie zgromadzoną widownię muzycznie powitały Emilia Winiarska piosenką pt. „Jesteś Mamo skarbem mym”, oraz Kamelia Opalińska piosenką „Kochana Mamo”. Oba te utwory zostały zadedykowane wszystkim mamom.

W dalszej części prezentacji artystycznych na scenie wystąpiły dzieci z Ochronki św. Józefa z Haczowa pod opieką siostry Barbary i przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Haczowie, przygotowane przez panią Anię.

W barwnych układach tanecznych zaprezentowały się zespoły taneczne działające przy GOKiW – KOMETA z Haczowa oraz ADEPT z Jasionowa działający pod patronatem Stowarzyszenia „Razem dla Jasionowa”.

Układy taneczne przygotowała Urszula Marchewka, instruktor i choreograf obu zespołów. Były śpiewy, tańce, recytacje i wiersze dedykowane mamom z okazji ich święta, dziękując im za matczyną miłość, codzienny trud i poświęcenie.

W dalszej części akademii wystąpił specjalny gość, na którego z niecierpliwością czekali najmłodsi widzowie - iluzjonista z programem „Czarodziej Figle Migle”. Imprezę poprowadziła Renata Czerwińska. Na koniec nawiązując do zbliżającego się Dnia Dziecka wspólną zabawę muzyczną dla dzieci i rodziców, z konkursami i nagrodami poprowadził Waldemar Wywrocki - autor piosenek dla dzieci, założyciel zespołu „Gabcia i Przyjaciele” z Rzeszowa. Dla dzieci, zarówno występujących, jak i tych zgromadzonych wśród publiczności, przygotowane zostały kosze ze słodyczami.

Maria Rygiel
Dyr. GOKiW w Haczowie

zdjęcia: archiwum GOKiW