Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej, Ochotnicza Straż Pożarna, LKS „Cisy”, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich „Macierzanka” oraz Spółka Leśna po raz pierwszy zorganizowali wspólnie Piknik Rodzinny.

Impreza odbyła się 08 czerwca 2019 r. na stadionie sportowym LKS „CISY”. Jej głównym celem było podniesienie poziomu integracji mieszkańców wsi, zacieśnianie więzi pomiędzy rodzinami, a także propagowanie zdrowego, aktywnego, a przede wszystkim bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Pogoda, publiczność i goście dopisali. Piknik rozpoczęto od powitania gości. Następnie funkcjonariuszka policji wygłosiła prelekcję na temat szkodliwości dla zdrowia narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających. Lokalna młodzież miała możliwość obejrzenia z bliska sprzętu i urządzeń specjalistycznych, jakimi posługuje się na co dzień funkcjonariusz policji (był też pies tropiący). Podczas pikniku odbywały się różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci i ich rodziców podczas których emocje sięgały zenitu. Drużyny walczyły z wielkim zaangażowaniem… oj, działo się. Był też pokaz programu treningowego fitness. Dużym powodzeniem cieszył się dmuchany zamek-zjeżdżalnia oblegany przez najmłodszych uczestników pikniku. Nasi druhowie, strażacy ustawili fontannę wodną, która również była wielką atrakcją i zarazem świetną ochłodą dla wszystkich w ten upalny dzień. Pyszna cukrowa wata na patyku dla dzieci była absolutnym rarytasem dla podniebienia. Była kawa i pyszne wypieki przygotowane przez nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Macierzanka”. Nie zabrakło też grillowanej kiełbaski, bigosu i hot dogów. Panowie przy grillu mieli pełne ręce roboty.

Podziękowania za tak wspaniałe, wspólnie spędzone sobotnie popołudnie kierujemy do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do organizacji tej imprezy.