W niedzielę, 25 sierpnia 2019 roku, w parku przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie, odbył się Piknik Wakacyjny. Jest to cykliczna impreza plenerowa, mająca rokrocznie miejsce w kalendarzu imprez GOKiW.

Organizatorami Pikniku byli: Wójt Gminy Haczów, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Brzozowska”.

Mieszkańców Gminy Haczów w parku przywitała piękna letnia pogoda, było gorąco, słonecznie i bardzo przyjemnie. Wymarzone warunki na spędzenie niedzielnego popołudnia dla całych rodzin.

O godzinie 16.00 ze sceny zaczęły płynąć dźwięki muzyki mechanicznej, a na zacienionym terenie parku animatorki prowadziły zabawy z dziećmi. Dla tych najmłodszych przygotowane zostało mnóstwo atrakcji: stoisko z klockami lego, zabawa z piaskiem kinetycznym, składanie konstrukcji z plastikowych rurek, tzw. BAMP, rysowanie kredkami, szklane graffiti, czyli malowanie farbami na rozwiniętej między drzewami folii, a także malowanie twarzy i wodne tatuaże. Dzieciaki mogły również poskakać w dmuchanym zamku i zjechać ze zjeżdżalni. Wszystko te atrakcji sprawiły sporo frajdy wszystkim, przybyłym do parku, dzieciom.

O godzinie 17.00 zaczęły się koncerty zespołów grających muzykę na żywo. Rozpoczął zespół CHRZĄSZCZE, który na scenie zaprezentował utwory charakterystyczne dla lat 60-tych, m.in. przeboje Beatlesów czy Elvisa Presleya. W parku zaczęło gromadzić się coraz więcej osób, przyciągniętych brzmieniem przyjemnej muzyki instrumentalnej.

Następnie na scenie pojawił się zespół ZORBA, jest to grupa muzyków, prezentujących utwory greckie, w oryginalnym języku i w charakterystycznym dla Greków klimacie. Pod sceną zaczęło pojawiać się coraz więcej osób, pierwsze, odważne pary rozpoczęły tańce. Po, bardzo miłych dla ucha, dźwiękach greckich, do wspólnej zabawy tanecznej, wszystkich zebranych, znów zaprosił zespół CHRZĄSZCZE. Zespół bawił zgromadzonych mieszkańców Gminy Haczów aż do godziny 24.00. W przerwach między utworami CHRZĄSZCZY imprezę rozkręcał DJ SANCHEZ, grając znane kawałki muzyki klubowej.

W trakcie imprezy, dla wszystkich dostępna była smaczna i dobrze zaopatrzona gastronomia, serwująca gorące posiłki i napoje chłodzące.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali ratownicy firmy DAR-MED.

Maria Rygiel
Dyrektor GOKiWw Haczowie
Zdjęcia: Archwium GOKiW
Fot.: Andrzej Józefczyk