Marzenia są dla ludzi największą wartością.
Są bogactwem duszy.
Są złotem, perłami, muzyką i barwą życia.
Z marzeń rodzą się bajki…

Dnia 6 marca w Szkole Podstawowej w Jabłonicy Polskiej odbył się gminny konkurs czytelniczo – plastyczny Z WIZYTĄ W FABRYCE CZEKOLADY zorganizowany przez Panią Martę Matusz i Panią Barbarę Szafran.

Był on skierowany do uczniów klas piątych. Każdą szkołę z terenu Gminy Haczów reprezentowało dwoje uczniów. Ze szkoły Podstawowej w Haczowie byli to Emilia Winiarska i Wiktor Dąbrowski a opiekunem była Pani Renata Mazur.  Gospodarzy i jednocześnie organizatorów, czyli Szkołę w Jabłonicy Polskiej, reprezentowali Emilia Balawajder i Wiktoria Kwolek, Jasionów: Amelia Pelc i Wiktoria Nastał – opiekun Pani Donata Rozum, uczestnicy z  Malinówki to Kinga Siedlecka i Martyna Szopiak z opiekunem Panią Sylwią Lutecką, Trześniów: Emilia Piwowar i Amelia Płonka z Panią Małgorzatą Knurek zaś Szkołę we Wdowie reprezentowali Amelia Bąk i Amelia Kobylak pod opieką Pani Magdaleny Kopczyk. 

Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz rozbudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej.

Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmował test ze znajomości książki Charlie i fabryka czekolady. Z kolei  drugi etap polegał na zespołowym stworzeniu  pracy malarskiej  pt. Nasza wizja fabryki czekolady.

Po podsumowaniu wyników pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Trześniowie, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Ponadto każdy dostał słodki upominek – czekoladę, ciekawą książkę oraz jak na prawdziwych artystów przystało – sztalugę. Nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie.

Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością  treści utworu R. Dahla, a ich wizje fabryki czekolady zrobiły ogromne wrażenie. Uczestnikom gratulujemy wygranych, a organizatorom pomysłu na bardzo ciekawą formę konkursu.

MM