Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie zorganizował w maju 2020 r. XVIII Gminny Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży „Świat w kolorach tęczy”. Edycja wiosenna pt. „Laurka dla Mamy” skierowana została dla dzieci klas I –IV szkół podstawowych Gminy Haczów i wiązała się z Dniem Matki.

W związku z pandemią COVID-19 została zmieniona formuła konkursu. Dzieci pozostając w domach, wolny czas od nauki mogły wykorzystać na wykonanie laurki dla mamy z okazji zbliżającego się Jej święta. Własnoręcznie wykonana kartka z życzeniami była, miłym i sympatycznym prezentem. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Na adres e-mailowy GOKiW w Haczowie wpłynęło 46 prac, ciekawych, pomysłowych, tym bardziej uroczych, że własnoręcznie i estetycznie wykonanych.

Wyłonienie najlepszych prac spośród wszystkich nadesłanych na konkurs zostało przeprowadzone za pośrednictwem fp Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie na Facebooku, gdzie każdy użytkownik mógł polubić wybrane prace i tym samym oddać głos. Przyznane miejsca i wyróżnienia uzależnione były od ilości uzyskanych polubień.

I miejsce z ilością 489 polubień otrzymała Emilia Wawrzkowicz uczennica kl. II SP w Malinówce,
I miejsce

II miejsce z ilością 447 polubień otrzymała Milena Szmyd uczennica kl. III SP w Haczowie
II miejsce

III miejsce z ilością 279 polubień otrzymała Maria Pojnar uczennica kl. III SP w Trześniowie.
III miejsce

Łącznie wszystkie prace zebrały 3982 głosów.

22 maja konkurs plastyczny pt. "Laurka dla Mamy" został podsumowany. Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie, kreatywność i pomysłowość, gratulujemy pięknych i kolorowych prac, które na pewno były wspaniałym prezentem dla Mamy w dniu Jej święta.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali za udział e-dyplomy, galeria nadesłanych zdjęć zaprezentowana poniżej pokazuje różnorodność prac wykonanych przez uczestników konkursu.

Renata Czerwińska
Specjalista ds. kultury w GOKiW w Haczowie