plakat


II Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej
por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów
Walk o Niepodległość Polski 1918 – 1921znajdź nas na facebooku


W niedzielę, 16 sierpnia 2020 r. odbyła się trzecia edycja biegu organizowanego przez Gminę Haczów, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie, Stowarzyszenie LGD „Ziemia Brzozowska” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Haczowie. „II Bieg im. Lotnej Kompani Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów walk o Niepodległość Polski 1918-1921” oraz marsz był upamiętnieniem bohaterów Gminy Haczów walczących u boku Stanisława Maczka. Nowością w tym roku była 5-cio kilometrowa trasa skierowana do krótkodystansowców, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Trasa została nazwana „Piątka Wyżykowskiego” w celu uczczenia pamięci rodaka i patrona tutejszej szkoły, a zarazem odkrywcy miedzi Jana Wyżykowskiego.

Swoje możliwości sprawdzali biegacze i zawodnicy nordic walking mierząc się z trudnymi 12 oraz 5 kilometrowymi trasami wiodącymi zakątkami gminy Haczów. Na starcie stanęło łącznie 148 zawodników. W parku startowało 87 uczestników biegu i 19 uczestników marszu na 12 km, którzy wykonali rundę honorową po ulicach Haczowa dopingowani przez ustawionych na trasie mieszkańców. W odległości 1 km od parku swój start rozpoczęło 42 zawodników biegnących na trasie 5km.


Trasa biegu / marszu


Trasa prowadziła przez piękne zakątki gminy Haczów, drogami polnymi, szutrowymi i leśnymi ścieżkami.

 • bieg główny i marsz Nordic Walking na 12 km,
 • bieg „Piątka Wyżykowskiego” z dystansem 5 km
 • bieg „Piątka Wyżykowskiego” z dystansem 5 km

Najszybciej trasę pokonali:

Trasa 12 km bieg

kobiety

 1. Izabela Zatorska
 2. Monika Banasik
 3. Agnieszka Olbrot

mężczyźni:

 1. Bartosz Ceberak
 2. Hubert Wierdak
 3. Szymon Szmist

Trasa 5 km bieg

kobiety

 1. Anna Lisiak
 2. Amalija Kalinca
 3. Angelika Prajsnar

mężczyźni

 1. Paweł Krochmal
 2. Grzegorz Rosłoński
 3. Paweł Guzik

Trasa 12 km Nordic Walking

kobiety

 1. Justyna Terlecka
 2. Anna Witalec
 3. Małgorzata Kaliszuk

mężczyźni

 1. Radosław Niepokój
 2. Marek Sokołowski
 3. Witold Zych

Nagrodzeni w kategoriach wiekowych oraz szczegółowe wyniki w załączeniu:

Klasyfikacja - bieg 12 km

Klasyfikacja - bieg 5 km

Klasyfikacja - marsz NW 12 km


Wszyscy zawodnicy po dotarciu na metę otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi zostali nagrodzeni statuetkami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez lokalnych sponsorów. Nagrody wręczał Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Haczowa oraz Malinówki, a niezawodni harcerze z Drużyn „Płomyki” z Haczowa i „Białe Kruki” ze Wzdowa dekorowali uczestników medalami oraz podawali spragnionym wodę na trasie i na mecie biegu. Wydarzenie przyciągnęło miłośników sportu, którzy zachwyceni urokami okolicy mogli po biegu zwiedzić XIV-wieczny zabytkowy kościół oraz posłuchać muzyki w wykonaniu Orkiestry Dętej „Hejnał” z Haczowa.


Dziekujemy serdecznie

...wszystkim, którzu przyczynili się do zorganizowania biegu, w tym naszym sponsorom: