plakat


Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w niedzielę 3 lipca w Haczowie na Biegu „Lotnej”!


 

W niedzielę, 3 lipca 2022 r. Haczów stał się małą stolicą sportową i muzyczną. „IV Bieg im. Lotnej Kompani Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów walk o Niepodległość Polski 1918-1921”, marsz oraz Bieg „Piątka Wyżykowskiego” oraz bieg dla dzieci przyciągnął sportowców nawet z centralnej Polski, a atrakcje związane z „Latem w Haczowie” i gwiazdą wieczoru, zespołem Enej obejrzało ponad tysiąc osób. O godzinie 11.00 na stadionie LKS swoje zawody w bieganiu rozpoczęły dzieci. Podzielone na cztery kategorie wiekowe z prawdziwym duchem rywalizacji walczyły o podium. Dla nikogo nie zabrakło super nagród. Każde dziecko, które ukończyło bieg otrzymało medal i wspaniałą nagrodę, najmłodsi mega pluszaki ufundowane przez Fundację LPP SA, a starsi piłki do siatkówki, które ufundowała Fundacja PGE. Najlepsi z każdej kategorii zostali uhonorowani na podium nagrodami, które wręczył Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz i Wójt Gminy Haczów.
 

O 13.00 wystartowali dorośli, a wykonana runda honorowa ulicami Haczowa robiła ogromne wrażenie na kibicach ustawionych wzdłuż drogi. Biegacze biegu głównego pokonali w tym roku ponad 12 km, a „Piątka Wyżykowskiego” i Marsz NW też był z lekkim przytupem ponad 6 km, aby wszyscy mogli zaprezentować się podczas rundy honorowej. Na starcie, na stadionie stanęło 150 zawodników, którzy swój bieg kończyli na mecie zlokalizowanej w Parku dworskim, a sama trasa prowadziła, drogami polnymi, szutrowymi i leśnymi ścieżkami.
 


TRASY


 

 • Bieg „Lotnej” – główny 12 km
 • Bieg „Piątka Wyżykowskiego”, w tym roku 6 km, bo z przytupem czyli z rundą honorową przez Haczów
 • Marsz Nordic Walking – również 6-cio kilometrowy.

 


WYNIKI


Najszybciej trasę pokonali:
 

Trasa 12 km bieg - Bieg główny

 

kobiety

 1. Katarzyna Albrycht
 2. Agata Rępalska
 3. Paulina Szurlej
   

mężczyźni:

 1. Dominik Kijowski
 2. Szymon Szmist
 3. Kamil Pyrcz
   

Trasa 6 km bieg - "Piątka Wyżykowskiego"

 

kobiety

 1. Marta Prajzner
 2. Izabela Zatorska Pleskacz
 3. Aneta Klocek
   

mężczyźni

 1. Mateusz Błaż
 2. Mateusz Lasota
 3. Jarosław Szmist
   

Trasa 6 km Nordic Walking - Marsz Nordic Walking

 

kobiety

 1. Małgorzata Krawczyk
 2. Justyna Terlecka
 3. Beata Inglot
   

mężczyźni

 1. Radosław Niepokój
 2. Robert Janocha
 3. Szymon Kaliszuk
   

NAGRODY


 

Nagrodę specjalna ufundowaną przez Doktora Jerzego Kuczmę i Gabinety Lekarskie Holimed dla najlepszego biegacza i biegaczki z gminy Haczów wywalczyli: Paulina Szurlej i Piotr Woźniak.
 

Wszyscy zawodnicy po dotarciu na metę otrzymali pamiątkowe medale wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Haczowie, a najlepsi zostali nagrodzeni statuetkami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez lokalnych sponsorów. Nagrody wręczali zaproszeni na wydarzenie Poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, który był jednocześnie sponsorem nagród głównych, Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Tasz oraz Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel.
 

Nad bezpieczeństwem uczestników, dostarczeniem wody i wsparciem w postaci kurtyn wodnych czuwali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Haczowa oraz Malinówki, a niezawodni harcerze z Drużyn „Płomyki” z Haczowa i „Białe Kruki” ze Wzdowa dekorowali uczestników medalami oraz podawali spragnionym wodę na trasie i na mecie biegu. Zgromadzeni na wydarzeniu mogli uczestniczyć w pokazie sprzętu wojskowego przywiezionego przez 35. Batalion Lekkiej Piechoty Sanok 54 Kompania Lekkiej Piechoty, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, a przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Po dekoracji zwycięzców uczestnicy korzystali z przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie atrakcji związanych z impreza „Lato w Haczowie”, na którą wszyscy czekali od dwóch lat. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej.
 


SPONSORZY


Dziękujemy serdecznie
...wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania biegu, w tym naszym sponsorom:
 


REGULAMINY


 
PDF regulamin biegu
PDF regulamin biegu dla dzieci
 


ZDJĘCIA


Zdjęcia - linki do albumów zdjęć.
 

album autorstwa Jacka Józefczyka
 

album autorstwa Renaty Gogola i Waldemara Czado