KULTURALNE FERIE 2022

 

Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie był organizatorem kolejnej edycji zimowego wypoczynku dla dzieci szkolnych pn „KULTURALNE FERIE 2022”. Do udziału w zajęciach zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Haczów. Zajęcia odbywały się w dniach od 14 do 18 lutego 2022 r., były bardzo urozmaicone tematycznie, co obrazuje relacja fotograficzna zamieszczona poniżej.
 

Dzień pierwszy - Walentynkowe warsztaty plastyczne.

 33 dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Haczów wzięło udział w zajęciach, podczas których wykonywały walentynkowe upominki dla swoich sympatii lub najbliższych. Dzieciaki świetnie radziły sobie z igłą i nitką, szyjąc piękne serduszka z filcu. Rzeźbiły w masie porcelanowej, tworząc kolorowe figurki. Wykonywały kolorowe breloczki z kartoników piankowych, a także malowały na folii, wspólne wspaniałe dzieło sztuki. Wszyscy wyszli z zajęć niezwykle zadowoleni!
 

Dzień drugi – gry planszowe.

 W Sali widowiskowej przygotowaliśmy klub z grami, gdzie przy każdym stanowisku dostępna była jedna gra planszowa, przy której gromadziła się drużyna. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem a udział w nich wzięło 51 dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Haczów, co sprawiło, że zorganizowanie rozgrywek było nie lada wyzwaniem. Po zapoznaniu się z grami i wyjaśnieniu zasad rozpoczęły się zmagania, które prowadzone były z dużym zaangażowaniem, pasją, w skupieniu i w zdrowej rywalizacji.
 

Dzień trzeci – spektakl teatralny „Król Maciuś”.

 Wśród zróżnicowanych zajęć trzeciego dnia spotkań zaproponowaliśmy uczestnikom spektakl teatralny pt Król Maciuś w wykonaniu Grupy teatralnej O TEATR z Jaworzna. Przedstawienie było fantastyczne: gra aktorska na najwyższym poziomie, wspaniałe poczucie humoru, kontakt z publicznością, oryginalna scenografia i postaci sceniczne. Prawie 50 dzieci oglądało spektakl w Sali Widowiskowej, natomiast dzięki współpracy z firmą Gring Studio, kolejnych kilkadziesiąt śledziło transmisję online. Po reakcji widowni możemy stwierdzić, że był to świetnie spędzony czas.
 

Dzień czwarty – zabawy i animacja taneczne.

 W przedostatni dzień Kulturalnych Ferii w programie znalazły się zajęcia ruchowo-taneczne, gry i zabawy animacyjne. Prowadził je Paweł Kuliga – instruktor tańca w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie.
Z zaproszenia do wspólnej zabawy skorzystało dzisiaj 40 dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Haczów. Dzieciaki były niezwykle zaangażowane w zajęcia, które wyzwalały w nich mnóstwo pozytywnej energii.
 

Dzień piąty – ferie z filmem.

 W ostatnim dniu zorganizowaliśmy dzieciakom mini kino, w którym obejrzeć mogły dwa filmy animowane o charakterze edukacyjnym. Najpierw wyświetliliśmy film dla młodszych widzów o superbohaterze imieniem Samsam, a następnie film pt. „Luca”. Obydwa filmy, pełne humoru i świetnych przygód opowiadały historie o przyjaźni, wspólnym pokonywaniu przeciwności, współpracy i odwadze. Ponad 40 dzieci w pełnym skupieniu i z wielką uwagą obejrzało obie produkcje, dając przykład wzorowego zachowania w kinie, nawet takim amatorskim.
 

Podsumowując i obserwując codzienne reakcje uczestników wiem, że było to bardzo udane przedsięwzięcie. Udało się go zrealizować również dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników GOKiW w Haczowie.
 

Zimowisko zostało sfinansowane przez Wójta Gminy Haczów ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie oraz ze środków finansowych Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie.
 

Maria Rygiel
Dyrektor GOKiW w Haczowie
zdjęcia: archiwum GOKiW