11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

"To Polska właśnie, to moje miejsce,
Tutaj mocniej bije mi serce!”

10 listopada 2022 r. w Przedszkolu Samorządowym w Haczowie z filią w Trześniowie odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Przedszkolaki z powagą i w dużym skupieniu oglądały program artystyczny przygotowany przez dzieci z najstarszej grupy „Krasnoludki”, w trakcie której poznały historię odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po Akademii o godzinie 11:11 cała społeczność przedszkolna włączyła się do akcji MEN „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewała Hymn Polski, pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Mamy nadzieję, że była to dla nich ważna lekcja patriotyzmu i dzięki niej zrozumiały jaką wielką wartością jest to, że mogą żyć w WOLNEJ POLSCE .

Aneta Gruszka