I MISTRZOSTWA UCZNIÓW I PRZEDSZKOLAKÓW W SZACHACH SZYBKICH 2022

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W HACZOWIE

 

W dniu 18 lutego 2022 r. odbyły się I Mistrzostwa Uczniów i Przedszkolaków dla dzieci i młodzieży szkolnej z Krośnieńskiej Akademii Szachowej przy Szkole Podstawowej w Haczowie i Przedszkolu Ochronka św. Józefa w Haczowie.
 

Udział wzięło 30 młodych szachistów i szachistek, którzy walczyli na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim. Turniej podzielony został na 2 grupy wiekowe oraz grupy chłopców i dziewcząt. Triumfatorem Turnieju Szachowego w grupie starszej został Maksymilian Wojtuń przed Kornelem Sową i Damianem Filem, wśród dziewcząt triumfowała Aurelia Adamczyk, najmłodszym uczestnikiem w tej grupie był przedszkolak Antoni Adamczyk. W rozgrywkach wzięli udział także Aleksander Wojtuń, Jan Winiarski, Adam Adamczyk, Aleksander Bobola, Mikołaj Matusz, Jakub Niepokój, Adam Wójcik, Tomasz Winiarski, Alexander Wojdanowski, Antoni Giermański i Jakub Giermański. W grupie najmłodszych wyróżniono wszystkich uczestników turnieju, wspaniale prezentujących się na zawodach, a byli to Blanka Boczar, Milena Kułak, Maciej Gierlicki, Adam Sieniawski, Emilia Kaczkowska, Szymon Białas, Zuzanna Winiarska, Tymoteusz Kuźnar, Marta Ćwil, Maja Gefert, Filip Partyka, Wiktoria Liput i Liliana Wojdanowska.
 

Sponsorami nagród, dyplomów, medali, pucharów i upominków byli Poseł Adam Śnieżek, Wójt Gminy Haczów, Bank PKO SA w Brzozowie, Bank PKO BP w Brzozowie, sieć sklepów Alta w Brzozowie, sieć komórkowa Plus w Brzozowie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Haczowie Grzegorz Sobota oraz Krośnieński Klub Szachowy „Urania”, które na uroczystym zakończeniu wręczyli: Poseł Adam Śnieżek, Sekretarz Gminy Haczów Piotr Rostek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Grzegorz Sobota.
 

Opiekę organizacyjną sprawowały panie: Anastazja Wojtuń i Judyta Giermańska, sędziował Marian Lorenc.
 

Tegoroczne zawody przebiegały w wyjątkowej atmosferze, zobaczyliśmy uśmiechnięte twarze dzieci, które są zafascynowane królewską grą. Dzieci w wyniku szkolenia prowadzonego systematycznie w Szkole Podstawowej w Haczowie i Przedszkolu Ochronka św. Józefa w Haczowie wykazały się umiejętnością zasad i rozgrywania królewskiej gry oraz logicznego myślenia. Partie rozgrywane były z pasją a niekiedy do samych króli. Nie dziwi więc wyłonienie w tych zawodach perełek szachowych, którzy jak 8 letni Maksymilian Wojtuń walczą o najwyższe tytuły w kraju. Atrakcją zawodów był spektakularny pojedynek zwycięzcy zawodów z Panem Posłem Adamem Śnieżkiem.
 

Gratulujemy dzieciom wspaniałej pasji i umiejętności w szlachetnej grze, a organizatorom przeprowadzenia wspaniałych rozgrywek.