NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC PAWEŁKOWI !

Pawełek urodził się 27.04.2020r. jako zdrowe dziecko, które po narodzinach otrzymało 10 punktów w skali Apgar. W 6 tygodniu życia pojawiły się problemy z jego karmieniem. Od tego czasu rozpoczęły się konsultacje lekarskie w celu zdiagnozowania co jest przyczyną problemów zdrowotnych. W 10 tygodniu życia, Pawełek trafił do Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie z powodu pogarszającego się stanu zdrowia, skąd został przetransportowany do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W wyniku przeprowadzonej diagnostyki medycznej okazało się, że u dziecka wykryto wadę WPW kardiopatię, tachykardię zatokową oraz poszerzoną sylwetkę serca.

Na chwilę obecną dziecko jest pod stałą opieką Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu. Na podstawie całości obrazu klinicznego rozpoznano u Pawełka wrodzoną wadę serca – kardiomiopatię przerostową, która jest chorobą nieuleczalną i w przyszłości może wymagać przeszczepu serca.

Pawełek ma obecnie 11 miesięcy i jest bardzo pogodnym dzieckiem. Mimo poważnych problemów zdrowotnych rozwija się w sposób prawidłowy. Wymaga stałej opieki medycznej i leczenia farmakologicznego. Część leków, dzięki którym Pawełek może funkcjonować sprowadzamy z zagranicy, ponieważ nie są dostępne w naszym kraju.

Zebrane pieniądze ze zbiórki nakrętek zostaną przekazane na leczenie Pawełka.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zebrane nakrętki.
Pawełek wraz z rodzicami.