PIŁKA W GRZE – V TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

V Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Jasionowie został rozegrany 7 sierpnia na stadionie Jasionowskiego Klubu Sportowego. W zawodach wzięło udział 8 drużyn reprezentujących: Kamar – Kamil Bluj, Kanonierzy – Marcin Bąk, Trallex – Wojciech Owoc, LMar – Mariusz Lasek, Gospodarstwo Rolne – Grzegorz Madej, Pel-Bud – Grzegorz Pelczarski, JKS i OSP. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie: Waldemar Opaliński, Grzegorz Hędrzak i Piotr Ziemiański.
 

Turniej rozgrywany od 2016 roku, z przerwą w 2020, to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, dobrej zabawy i integracji środowiska lokalnego, szczególnie istotnej w dobie obostrzeń i izolacji spowodowanych pandemią. Jest to także dowód na to, że można spędzić czas wolny w towarzystwie rodziny i znajomych na świeżym powietrzu dbając o swoje dobre samopoczucie oraz sprawność fizyczną niezależnie od wieku. Dowodem na to jest to, że najmłodszy zawodnik miał 12 lat, a najstarszy 60+. Dopisała także publiczność, która żywiołowo reagowała na boiskowe wydarzenia, były gromkie brawa i salwy śmiechu.
 

Ostatecznie w spotkaniu finałowym Kamar pokonał Kanonierów i został zwycięzcą tegorocznego turnieju. W meczu o 3 miejsce Trallex zwyciężył JKS i zdobył brązowe medale. Miejsce 5 zajęła drużyna LMar wygrywając z gospodarzem zawodów OSP Jasionów. Na 7 pozycji turniej zakończyło Gospodarstwo Rolne G. Madej, a na 8 – Pel-Bud.
 

Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania sponsorom, bez wsparcia których bardzo trudno byłoby ten turniej, co roku organizować z odpowiednią oprawą. Wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc kierujemy do: Gminy Haczów, Bożeny i Kazimierza Szul, Janusza Filaka, Grzegorza Pelczarskiego, Mariusza Laska, Wojciecha Owoca i Agnieszki Bogaczewicz.
 

Pragniemy także serdecznie podziękować sędziom zawodów, mimo że wynik nie jest w tym turnieju rzeczą najważniejszą, to jednak w ferworze walki bywają „trudne sytuacje”. Panowie za bezinteresowną, solidną i nie zawsze nagradzaną brawami pracę, jeszcze raz DZIĘKUJEMY!
 

Do zobaczenia za rok!!!
Zarząd OSP w Jasionowie