Dzisiaj tj. 19.12 2020 r nasza jednostka została doposażona w nowy pojazd jakim jest quad POLARIS SPORTSMAN TOURING 570 EP z przyczepką ratowniczą przystosowaną do transportu osób poszkodowanych z trudnodostępnych miejsc. Jak wszyscy wiemy obszar jaki zamieszkujemy jest w znacznym stopniu zalesiony i o bardzo zróżnicowanej konfiguracji terenu. Cieszy nas tym bardziej fakt że będzie to pierwszy sprzęt tego typu działający na terenie naszej gminy.

Ze względu na obostrzenia, uroczystość miała skromny charakter.

Przekazania sprzętu dokonał Poseł na Sejm RP Piotr Uruski W towarzystwie:

 • Wicestarosty Brzozowskiego Jacka Adamskiego
 • Wójta Gminy Haczów Stanisława Jakiela,
 • Komendanta PSP w Brzozowie st. bryg. Krzysztofa Folty,
 • Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Tasza
 • Proboszcza Parafii ks. Lesława Pelca, który dokonał poświęcenia pojazdu.

Zakup sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Realizacja tego przedsięwzięcia nie był by możliwy gdyby nie znaczne wsparcie Posła na Sejm RP Pana Piotra Uruskiego, któremu Zarząd, druhny i druhowie z OSP Malinówka składają serdeczne podziękowania.

Pojazd wyposażony jest między innymi w :

 • napęd 4x4
 • wspomaganie kierownicy
 • wyciągarka
 • dodatkowe osłony
 • kufer
 • dodatkowy reflektor LED z przodu
 • podgrzewane manetki kierownicy razem z dźwignią gazu
 • sygnalizacja świetlno-dźwiękową
 • pług do odśnieżania
 • przyczepka ratownicza

Uzbrojenie pojazdu wykonał motomikulski.pl - Norbert Mikulski, ktoremu serdecznie dziękujemy za profesjonalne wykonanie.

Wszystkim osobom które, przyczyniły się do realizacji tego zadania składamy serdeczne podziękowania i polecamy opiece św. Floriana naszego patrona.

Krosno112.pl