NOC BIBLIOTEK

 
noc%20bib
Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że dwie filie biblioteczne włączyły się w tegoroczną ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek".
 

Poniżej zamieszczamy relacje z tych wydarzeń.
 

Filia Jabłonica Polska

 

Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek odbywa się już po raz siódmy. W tym roku pod hasłem: „Czytanie wzmacnia". To wielkie święto bibliotek i czytania. Ma na celu zachęcać do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek.
 

Z tej okazji bibliotekę w Jabłonicy Polskiej odwiedzili uczniowie klasy IV wraz z Panią Martą Matusz. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od odczytania wiersza Joanny Mueller – „Co to za tuba, co to za wzmacniacz", napisanego specjalnie na to wydarzenie. Następnie omówiliśmy rolę i znaczenie czytania książek w naszym życiu wskazując na wspierającą moc literatury.
 

W dalszej części spotkania zagraliśmy w grę towarzyską „Flirt" z cytatami utworów poetyckich Bolesława Leśmiana m in. „Klechd sezamowych" i „Przygód Sindbada Żeglarza". Wprowadziła nas ona w doskonały nastrój.  

Mogliśmy „poflirtować" poznając polską literaturę i mówić pięknie „Leśmianem".
 

W czasie tego spotkania nauczyliśmy się również korzystać z katalogu on-line poprzez stronę „Szukam książki" i dokonywać rezerwacji wyszukanych książek w wybranej przez siebie bibliotece.
 

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali okolicznościowe zakładki do książek. Dziękuję naszym Gościom za przybycie i za to owocne spotkanie.
 

Marzena Kielar

 

Filia Jasionów

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie filia w Jasionowie po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem „Czytanie wzmacnia". W spotkaniu uczestniczyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jasionowie, które bardzo chętnie przyjęły zaproszenie. Rozmowy toczyły się wokół najciekawszych nowości wydawniczych, wydarzeń kulturalnych związanych z literaturą oraz o pozytywnym wpływie czytania książek na życie człowieka.
 

W związku z tym, że patronami roku 2021 są kard. Stefan Wyszyński, Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński oraz Tadeusz Różewicz przybliżyłyśmy sobie ich życie, twórczość, a także oddziaływanie na kształtowanie percepcji czytelniczych, postaw społecznych i wrażliwości na piękno poezji. Dopełnieniem dyskusji było głośne czytanie poezji.
 

Serdecznie dziękuję miłym gościom za przybycie na spotkanie w Bibliotece i za miło spędzony czas przy dobrej książce i kawie.
 

Monika Filak