Dzieci są jak motyle …

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Malinówce

Dzieci są jak motyle na wietrze…
Niektóre potrafią latać wyżej niż inne,
ale każde z nich lata najlepiej jak może.
Po co więc porównywać je do reszty?
Każde jest inne. Każde wyjątkowe.
Każde jest piękne”.
Clare Morrall

Jaki powinien być idealny Dzień Dziecka? Pełen wrażeń, dobrej zabawy i słodkości! I taki właśnie był rodzinny piknik zorganizowany z okazji święta dzieci przez naszą placówkę.

Pogoda dopisała, więc dzieci i rodzice bawili się do wieczora. Słodki poczęstunek, grillowanie, pieczenie kiełbasy na ognisku, zabawy z miśkami przy muzyce, pokaz baniek mydlanych i zabawy z animatorem kultury, konkursy z nagrodami, dmuchany zamek i strefy relaksu- makijażu, fryzur – to tylko część atrakcji, które czekały na dzieci i gości 28 maja w ogrodzie przyszkolnym.

Wielką atrakcją była przejażdżka lokomotywą po pięknej, malowniczej Malinówce.

Część artystyczna pt. „ Dzieci są jak motyle…..” wywołała wiele pozytywnych emocji. Na twarzach gości pojawił się uśmiech i łzy wzruszenia. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III swoim tańcem, śpiewem i recytacją wierszy podziękowali rodzicom za trud włożony w wychowanie.

Na rodzinnych harcach czas zleciał błyskawicznie i ani się obejrzeliśmy, a zaczęło się ściemniać. Rodzice i dzieci wrócili do domu opaleni, zmęczeni i szczęśliwi. Było tak radośnie, pysznie i kolorowo, że już nie możemy się doczekać kolejnego Dnia Dziecka.

Dziękujemy za okazane wsparcie w organizacji uroczystości Radzie Rodziców, Rodzicom uczniów klas I- III i oddziału przedszkolnego, Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Gminie Haczów, sponsorom.

Oprawa fotograficzna – Pan Daniel Szmyd.
Iwona Pelczarska
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Malinówce