Święto Edukacji Narodowej w Przedszkolu Samorządowym w Haczowie

Nauczyciel w przedszkolu troszeczkę inaczej obchodzi dzień 14 października. W tym dniu jest ze wszystkimi swoimi wychowankami w miejscu pracy i dzięki temu może naprawdę poczuć wagę jaką przywiązują przedszkolacy do wysiłku swojego opiekuna.
 

Od rana w tym dniu czuć było atmosferę tego wielkiego święta. Dzieci ubrane były inaczej niż w czasie zwykłych dni. Czekały na uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się na w sali grupy ,,Mądrych Sówek”.
 

Udekorowana sala, zaproszeni goście, czyli wszyscy pracownicy przedszkola i wreszcie wspaniały program artystyczny w wykonaniu dzieci 6-letnich z grup: ,,Mądrych Sówek” oraz ,,Ufoludków”, przygotowany przez panie: Martę Boczar oraz Marzenę Ziemiańską, to wszystko ułożyło się w jedną, niepowtarzalną całość mającą na celu uczczenie ciężkiej pracy nauczycieli oraz wszystkich innych pracowników przedszkola. Bo w przedszkolu 14 październik to nie tylko potocznie nazywany ,,Dzień Nauczyciela”, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze. W tymże dniu świętuje więc pani intendentka, panie kucharki, panie woźne, pan konserwator. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie. Były wiersze, tańce, piosenki, inscenizacja jesienna. Wyjątkowy, jesienny dzień!
 

Życzenia złożone przez panią dyrektor Lucynę Zgłobicką wlały w serca pracowników przedszkola dużo otuchy i dodały sił do podejmowania wyzwań jakie czekają przed każdym w nowym roku szkolnym.
 

Marzena Ziemiańska