6 października 2022 roku, po raz kolejny, w Szkole Podstawowej w Haczowie odbył się Dzień Profilaktyki, którego celem było kształtowanie pozytywnych norm i wartości społecznych oraz promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Tematem pogadanek, które na rozpoczęcie dnia przeprowadzili w klasach wychowawcy były zagadnienia związane z różnego rodzaju zagrożeniami używkami, alkoholem, nikotyną i narkotykami. Następnie wszystkie klasy wyruszyły na wcześniej uzgodnione trasy. Najmłodsi spędzili czas w parku, starsi uczniowie pokonali drogę do lasu, natomiast najstarsi szli trasą Nordic Walking. Podobnie jak w roku ubiegłym pogoda dopisała, a spacery odbyły się w bardzo w miłej, życzliwej atmosferze wśród grup rówieśniczych.
 

Po powrocie do szkoły uczniowie otrzymali smaczne pierogi przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Haczowie.
 

Na zakończenie dnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny, którego temat brzmiał: „Sport to zdrowie – profilaktyka uzależnień”. Spośród 22 prac, przygotowanych przez uczniów klasy czwartej i piątych wyłoniono następujących laureatów:
 

I miejsce - Gabriela Folta kl. Vb,
II miejsce – Kamila Bienia kl. Vb,
III miejsce – Tatiana Ekiert kl. IV
 

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:
 

Patrycja Wojtuń – kl. Va, Aleksander Wojtuń -kl. Va, Lena Dziedzic kl. IV, Zuzanna Ilko- kl. IV. Marcel Żywiec kl IV.
 

Serdeczne podziękowania składamy Panu Wójtowi Gminy Haczów za ufundowanie pamiątkowych dyplomów oraz wspaniałych nagród. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie ok. 3000 smacznych pierogów.
 

Justyna Terlecka