Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza.
– Maria Kownacka

 

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

 

21 kwietnia 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbył się jubileuszowy dziesiąty Gminny Konkurs Pięknego Czytania, przygotowany przez Panie Annę Wulw i Agatę Szydło – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Haczowie oraz Panią Grażynę Serafin Dyrektor Biblioteki.
 

Każdą ze szkół reprezentowało dwoje uczniów. Ze Szkoły w Haczowie byli to Mikołaj Matusz i Mikołaj Wojtuń z klasy III. Chłopców przygotowywała Pani Dorota Bania. Szkołę w Jabłonicy Polskiej reprezentowali: Kornelia Rachwał z klasy III i Jan Błaż z klasy II przygotowywani przez Panią Patrycję Śnieżek i Panią Martę Liput. Pani Elżbieta Knurek przygotowała uczennice klasy III ze Szkoły w Jasionowie: Kamelię Opalińską i Marię Kruczek. Justyna Owoc i Julia Szmyd z kl. III pięknie prezentowały Szkołę w Malinówce a ich opiekunem była Pani Jolanta Kielar. Ze Szkoły w Trześniowie pod opieką Pani Beaty Łotyszki w konkursie udział wzięli Kacper Niezgodzki i Marcel Borkowski z kl. III, a ze Szkoły we Wzdowie wśród najlepiej czytających znaleźli się Jakub Bolanowski z kl. II przygotowany przez Panią Annę Mazur i Brajan Florek z kl. III, którego przygotowała Pani Honorata Tabisz.
 

Uczestnicy konkursu mieli do przeczytania fragmenty książki Marii Kownackiej, pt. „Plastusiowy pamiętnik”.
 

Jury w składzie:
 

• Pani Grażyna Serafin Dyrektor Gminnej Biblioteki w Haczowie
• Pani Zofia Błaż z Gminnej Biblioteki
• Pani Anna Głąb z Gminnej Biblioteki
 

zostało postawione przed bardzo trudnym zadaniem, bowiem poziom tegorocznego konkursu był wyjątkowo wyrównany. Po burzliwych obradach podjęto decyzję.
 

• I miejsce zdobył Mikołaj Wojtuń
• II miejsce – Kamelia Opalińska, a
• III miejsce – Maria Kruczek.
 

Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Matusz i Kacper Niezgodzki.
 

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i słodycze, a zwycięzcy dodatkowe nagrody książkowe.
 

Honorowy patronat nad Konkursem Pięknego Czytania objął Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel, który wraz z Dyrektorem Szkoły w Haczowie Grzegorzem Sobotą przysłuchiwał się zmaganiom uczestników.
 

Organizatorom gratulujemy przeprowadzenia jubileuszowego konkursu, a uczestnikom wspaniałej rywalizacji.