Kyokushin Budo Kai Haczów na podium

Puchar Biesa i Czada w Zagórzu

Zawodnicy Kyokushin Budo Kai Haczów wzięli w październiku udział w dwóch zawodach w Zagórzu i w Przemyślu. Ósmego października w Zagórzu walczyli o Puchar Biesa i Czada z ponad 130 zawodnikami z różnych klubów. Haczów reprezentowali:

  1. Kamila Kopczyk w kategorii dziewcząt 12-13lat -50 kg.
  2. Julia Rymar w kategorii dziewcząt 12-13 lat +50 kg.
  3. Kajetan Szczęsny w kategorii Chłopców 8-9 lat -30 kg.

Dziewczęta pierwsze swoje walki przegrały, ale trzeba przyznać, że rywalizowały z bardzo doświadczonymi przeciwniczkami. Dla Kajetana były to pierwsze zawody w życiu, dlatego sukcesem była walka o finał i zdobycie brązowego medalu.

Puchar Podkarpacia w Przemyślu

Drugie zawody, tym razem o Puchar Podkarpacia, odbyły się 15 października w Przemyślu. 230 zawodników reprezentowało kluby z podkarpacia i nie tylko. Haczowski Klub Kyokushin Budo Kai wystawił czwórkę zawodników:

  1. Kamila Kopczyk w kategorii dziewcząt 12-13lat -50 kg.
  2. Julia Rymar w kategorii dziewcząt 12-13 lat +50 kg.
  3. Zofia Trytko w kategorii dziewcząt 10-11 lat -50 kg
  4. Kajetan Szczęsny w kategorii Chłopców 8-9 lat -30 kg.

Zawodnicy odbyli bardzo zacięte i piękne walki, pokazując swoje umiejętności, a przede wszystkim walkę fair play. Kamila Kopczyk stoczyła aż trzy walki aby dojść do strefy medalowej, gdzie dopiero po przegranej walce z przeciwniczką z zielonym paskiem czyli 4 kyu zajęła trzecie miejsce i została brązową medalistką podkarpacia dziewcząt w kategorii 12-13 lat -50kg. Jej przeciwniczka wywalczyła złoto.

Trenuj karate w Haczowie

Trener Sensei Mariusz Bartman 3 Dan, o swoich podopiecznych mówi: „Jako trener, wystawiając tych zawodników na zawody widzę w nich potencjał i wiem, że z dnia na dzień ci zawodnicy będą coraz lepsi. Mogą to osiągnąć ciężką pracą i systematycznymi treningami. Widząc ich pasję wierzę, że w przyszłości będą oni mogli reprezentować Haczów na Mistrzostwach Polski czy Europy, czego bardzo im życzę”.

Jeśli ktoś z młodych ludzi ma ukryty talent wojownika zapraszam na zajęcia do remizy OSP Haczów we wtorki i czwartki na godzinę 17.00

Pozdrawiam wszystkich Sensei Mariusz Bartman 3 Dan

Osu.