„Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom
zdrowia, pomyślności,
uśmiechów na co dzień i dużo radości.
Żyjcie nam sto lat,
słońce niech Wam świeci,
na co dzień i od święta.
Tego Wam życzą kochające wnuczęta”

Herbatka dla Babci i Dziadka

Dnia 11.02.23r. w Sali Domu Ludowego w Malinówce odbyło się przedstawianie z okazji Dnia Babci i Dziadka pt. „Herbatka dla Babci i Dziadka”.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i poczuciem bezpieczeństwa. Dziadkowie dla swych wnuków zawsze mają czas, chętnie pomagają, są cierpliwi, rozumieją i bezgranicznie kochają. W podziękowaniu za Ich wielkie serca odbyło się uroczyste spotkanie.

Scenariusz przedstawienia został opracowany przez Panią Dyrektor Iwonę Pelczarską, nawiązywał on do czasu, który zbyt szybko przemija w towarzystwie wielkiej miłości. Bardzo elegancką, a zarazem prostą dekorację wykonali nauczyciele tej placówki.

Uczniowie wcielili się w role Babci i Dziadka, którzy wspominali swoje młodzieńcze lata w swoim pokoiku przy pysznej herbatce. Dziadkowie wspomnieniami wracali „…pod ten balkon pełen pnących róż, …do pierwszych serca drżen”, wspominali także ile to wspólnych lat przeżyli razem.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej w Malinówce, którzy pięknie wyrecytowali życzenia, a także zatańczyli dla swoich Babć i Dziadków, którzy po zakończonym przedstawieniu otrzymali małe upominki od swoich wnucząt, po czym zostali zaproszeni na obiad uwieńczony tańcami przy muzyce zespołu „Powiedz tak”.

Dzięki dofinansowaniu uroczystości - Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Gminie Haczów, Spółki Leśnej w Malinówce oraz indywidualnym sponsorom udało się przygotować wspaniałą uroczystość.

Dziękujemy Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie, a Rodzicom za pomoc i zaangażowanie przy organizacji tej wspaniałej uroczystości. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

K. Przystasz
Oprawa fotograficzna: Daniel Szmyd