Jasełka w Haczowie

W dniach 7 i 8 stycznia 2023 roku Amatorska Grupa Teatralna „JoSe” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Wypoczynku w Haczowie wystawiła spektakl o tematyce bożonarodzeniowej – Jasełka. Grupa 22 osób, od ponad trzech miesięcy spotykała się na próbach w GOKiW, dwa razy w tygodniu, dopracowując każdy szczegół – od scenariusza, gry aktorskiej, poprzez rekwizyty, scenografię, ubiory aż po nagłośnienie i oświetlenie sceny. Ogrom pracy włożonej przez grupę zaowocował dwoma spektaklami z Salą Widowiskową wypełnioną do ostatniego miejsca.

Przedstawienie to, oparte na oryginalnym scenariuszu, pierwszy raz zostało odegrane w Haczowie 38 lat temu. Wielu aktorów odgrywających rolę w tamtym przedstawieniu pojawiło się, tym razem na widowni, by móc przypomnieć sobie tę chwile i przeżyć emocje na nowo. Publiczność zgromadzona w Sali Widowiskowej owacją na stojąco nagrodziła aktorów za profesjonalizm i wierne odtworzenie historii Bożego Narodzenia.
W role aktorów wcielili się: Justyna Barańska, Bernadetta Bienia, Krzysztof Błaż, Artur Jakubczyk, Sebastian Jakubczyk, Bogdan Omachel, Tomasz Półchłopek, Rafał Rajchel, Dominika Różnicka, Mariusz Różnicki, Justyna Rymar, Gabriela Rysz, Krzysztof Rysz, Paulina Szurlej, Michał Szuwart, Arkadiusz Wawrzkowicz, Anna Wulw, Marcin Ziemiański i Marzena Ziemiańska.

Reżyserem sztuki i opiekunem grupy jest Jolanta Błaż. Za oświetlenie, efekty dźwiękowe i obsługę techniczną odpowiadali Andrzej Błaż i Andrzej Bienia. Aranżację sceniczną z wykorzystaniem elementów z wcześniejszych spektakli wykonała Renata Czerwińska Nagłośnienie przedstawienia zrealizował Jan Florek z Brzozowskiego Domu Kultury.

Składam serdeczne podziękowania i gratulacje dla Amatorskiej Grupy Tteatralnej JOSE za piękne przedstawienie o tematyce religijnej, za osobiste zaangażowanie i wspaniałą grę aktorską. Wyrażam wdzięczność dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie Jasełek, za bezinteresowną, społeczną pracę. Szczególne słowa podziękowania kieruję do inicjatorów amatorskiej Grupy Teatralnej JOSE Jolanty Błaż i Sebastiana Jakubczyka.

Jestem dumna i zaszczycona że to piękne wydarzenie kulturalne miało miejsce na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

Maria Rygiel
Dyrektor GOKiW w Haczowie

Zdjęcia: archiwum GOKiW
Fot.: Jacek Józefczyk