„Po cóż żyjemy, jeśli nie po to, by życie czynić łatwiejszym dla siebie nawzajem?”
George Eliot


Jubileusz Złotych Godów to symbol wierności i miłości małżeńskiej oraz dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Podczas tego niecodziennego wydarzenia, które odbyło się we czwartek 27 października 2022 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie odznaczono 29 par Dostojnych Jubilatów Pożycia Małżeńskiego z terenu Gminy Haczów. Ciepłymi słowami przywitała Jubilatów Małgorzata Nowicka Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Haczowie, a następnie Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, oraz złożył życzenia i gratulacje zaproszonym małżeństwom.

Za pięćdziesięcioletnie pożycie małżeńskie zostali odznaczeni: Anna i Władysław Adamczykowie, Krystyna i Zygmunt Błażowie, Teresa i Stanisław Bocheńscy, Maria i Kazimierz Cwynarowie, Barbara i Jan Ekiertowie, Czesława i Zbigniew Ekiertowie, Józefa i Franciszek Gazdowie, Maria i Wojciech Knurkowie, Urszula i Mieczysław Mihułkowie, Izabela i Bogdan Morozowie, Maria i Jan Omachlowie, Krystyna i Zbigniew Osiowi, Anna i Jan Obłójowie, Aleksandra i Antoni Podkulowie, Anna i Tadeusz Pojnarowie, Helena i Jan Pelcowie, Maria i Józef Pelczarowie, Maria i Józef Rajchlowie, Maria i Tadeusz Rajchlowie, Mieczysława i Stanisław Rajchlowie, Emilia i Zbigniew Ryszowie, Bogumiła i Marian Szałajkowie, Genowefa i Bronisław Szmydowie, Wiesława i Stanisław Szmydowie, Zofia i Jan Szmydowie, Zofia i Józef Szmydowie, Anna i Władysław Smoleniowie, Helena i Edward Wawszkowiczowie, Zofia i Józef Wojtuniowie.

Wśród zaproszonych gości byli: Aneta Majewska Skarbnik Gminy Haczów, Piotr Rostek Sekretarz Gminy oraz Ewa Wais Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uroczystość uświetnił zespół „Duo Classic”, który oprócz pięknego koncertu prowadził wspólną biesiadę.

Drogim Jubilatom gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy szczęścia, zdrowia oraz kolejnych, tak doniosłych rocznic.