Konkurs „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” rozstrzygnięty.

 

W poniedziałek 30 maja w Muzeum Regionalnym im. A. Fastnachta w Brzozowie odbyło się rozstrzygnięcie XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”, organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Brzozowie, na szczeblu powiatowym. Celem konkursu jest promowanie prawidłowych nawyków i zachowań dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
 

Wśród 130 prac plastycznych z 17 Szkół Podstawowych z terenu powiatu brzozowskiego znalazły się prace dzieci z gminy Haczów.
 

Zuzanna Ptak ze Szkoły Podstawowej w Malinówce zajęła I miejsce w najmłodszej grupie wiekowej, Emilia Szpiech z klasy II z tej samej szkoły otrzymała wyróżnienie. Udział w konkursie wzięły udział również Kinga Siedlecka i Martyna Szopiak z klasy VII. Ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej swoje prace do konkursu wykonały Kornelia Rachwał z klasy III i Emilia Balawajder z klasy VII otrzymując wyróżnienie oraz Julita Cwynar z klasy VII.
 

Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu w imieniu Wójta Gminy Haczów nagrody laureatom oraz wyróżnionym uczniom wręczył Sekretarz Gminy Haczów Piotr Rostek.