Lato w Haczowie 2023

2 lipca to pierwsza wakacyjna niedziela. Tradycją już jest że w pierwszy weekend lipca Wójt Gminy Haczów i Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku zapraszają wszystkich mieszkańców oraz przebywających na wakacjach gości do Parku na imprezę plenerową „LATO W HACZOWIE”.

Na ten dzień organizatorzy przygotowali bogaty program.

Już od rana trwała rywalizacja sportowa w V Biegu Lotnej. Na stadionie odbywały się biegi dla dzieci. Stamtąd również wystartowały biegi dla dorosłych, w których zawodnicy konkurowali w trzech dyscyplinach: Biegu”LOTNEJ”, marszu Nordic Walking oraz biegu „Piątka Wyżykowskiego”. Meta wyścigów umiejscowiona była w parku przy GOKiW w Haczowie, gdzie na uczestników biegu i mieszkańców Gminy Haczów czekały kolejne propozycje.

Wczesnym popołudniem rozpoczęła się impreza plenerowa „Lato w Haczowie”. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych atrakcji: zjeżdżalni, zamków, placów zabaw, torów przeszkód. Dla uczestników imprezy dostępna była bogato zaopatrzona gastronomia z daniami z grilla, fast foodami oraz małą gastronomią z przekąskami dla dzieci, zimnymi i gorącymi napojami. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z lodami i wyrobami z czekolady.

Zgromadzonej publiczności zaprezentowały się zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie. Pod batutą Szymona Kielara wystąpiła Orkiestra Dęta „Hejnał”, przedstawiając bogaty i zróżnicowany repertuar utworów rozrywkowych. Orkiestrze towarzyszyła grupa mażoretek „ARIA „prowadzona przez instruktor Paulinę Baran. Dziewczyny w pięknych galowych strojach wyglądały zjawiskowo. Obydwa zespoły otrzymały wielkie brawa od publiczności Konieczne były też bisy.

Z wielkim wdziękiem zatańczyły dziecięce grupy taneczne pod okiem instruktora Pawła Kuligi, który zaprosił wszystkich chętnych do wspólnej zumby.

Wspaniałą zabawę w niedzielne popołudnie zapewnił zespół „KRAWCZYK SHOW”, który wprowadził wszystkich w świetny nastrój i rozbawił obecną w parku publiczność.

Tłumy ludzi gromadzące się pod sceną zapowiadały zbliżający się i oczekiwany przez wszystkich koncert gwiazdy wieczoru SŁAWOMIR. Artyście towarzyszyła małżonka KAJRA oraz wspaniała grupa muzyków, porywając liczną publiczność do wspólnej zabawy. Koncert Sławomira został sfinansowany przez Fundację PGE. Można było usłyszeć największy hit „Miłość w Zakopanem”, a także premierowe utwory, jak chociażby najnowszy 240/h na godzinę. Gromkie brawa nie pozwoliły zespołowi opuścić Haczowa bez bisów. Po zakończeniu koncertu artyści bardzo chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy wszystkim fanom.

Imprezę kontynuował DJ SANCHEZ, bawiąc niestrudzonych tancerzy mieszanką popularnych utworów i dawnych hitów w nowych aranżacjach. Młodzi ludzie bawili się pod sceną do godziny 1 w nocy, po czym bezpiecznie rozeszli się do domów.

Fot: Renata Czerwińska
Zdjęcia: archiwum GOKiW

Maria Rygiel
Dyrektor GOKiW w Haczowie