ROZKWITAMY JAK KWIATY DLA MAMY I TATY

- ważny dzień dla uczniów i ich rodzin Szkoły Podstawowej w Malinówce
 

Dzień 02 czerwca 2022 roku dla uczniów Szkoły Podstawowej w Malinówce był dniem wyjątkowym, aktywnie uczestniczyli we wspólnej imprezie, organizowanej przez szkołę i Radę Rodziców, wraz ze swoimi rodzinami, która jest dla każdego bardzo ważna. Dlatego tak istotne jest celebrowanie takich dni jak Dzień Matki, Dzień Ojca czy Dzień Dziecka, co stało się właśnie tego dnia. Celem organizowanej imprezy było rozwijanie umiejętności planowania i wykorzystywania wolnego czasu w środowisku rodzinnym i szkolnym, ale także wzmacnianie integracji i współpracy między szkołą a rodzicami. Całą uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Iwona Pelczarska swoim przemówieniem, która przede wszystkim dziękowała rodzicom za ich trud wychowawczy, ale też podkreślała ich rangę uczestnictwa w rozwoju, a kiedyś może pełnym rozkwicie. Następnie na scenę weszły dzieci, a ona jakby zakwitła od pięknych słów, barw kwiatów, dekoracji, rekwizytów i kostiumów. Nad całością czuwali nauczyciele.
 

Zebrani tłumnie rodzice mogli być dumni, z tego jak ich dzieci cudownie wyglądają, mówią, tańczą i rozkwitają na scenie.
 

W programie uroczystości były jeszcze warsztaty rękodzielnicze, sesja fotograficzna, malowanie twarzy, konkurs rodzinny, gry i zabawy z animatorem kultury. Wyśmienitą zabawę taneczną poprowadził DJ Wodzirej Fokus. Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia i pomocy wielu osób, dlatego szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, Przyjaciołom Szkoły, Anonimowym Darczyńcom, ale także Panu Wójtowi Gminy Haczów, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie.
 

Aneta Czenczek - Rygiel