Konkurs „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” rozstrzygnięty.

7 czerwca w Starostwie Powiatowym w Brzozowie odbyło się rozstrzygnięcie XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”, organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Brzozowie. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.
 
Wśród 70 prac plastycznych z 16 szkół podstawowych z terenu powiatu brzozowskiego znalazło się 29 prac dzieci z gminy Haczów.
 
Emilia Szpiech z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Malinówce zajęła II miejsce, a Nadia Futyma ze Szkoły w Jasionowie zajęła III miejsce w grupie wiekowej klasy 4-8. Wyróżnienia otrzymały: Kamila Kopczyk ze Szkoły Podstawowej w Haczowie, Laura Haznar, Zofia Haznar, Lena Turek i Jakub Rajchel ze Szkoły w Malinówce oraz Amelia Zabój, Zofia Koszela i Urszula Giermańska z Jasionowa.
Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Haczów, laureatom oraz wyróżnionym uczniom wręczył Sekretarz Gminy Haczów Piotr Rostek.