XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

„Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

30 maja w Szkole Podstawowej w Malinówce odbyło się podsumowanie XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” na szczeblu powiatowym. Z gminy Haczów swoje prace przygotowało 15 uczniów. W pierwszej grupie wiekowej obejmującej dzieci z klas 0 – 3 czołowe miejsca zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Malinówce:

  • I miejsce – Jakub Rajchel z kl. III
  • II miejsce – Patryk Rachwał z kl. III
  • III miejsce – Lena Turek z kl. 0

 
Komisja konkursowa wyróżniła również prace dzieci z Malinówki: Laury Hazar z kl. I, Zuzanny Ptak z kl. III, Leny Chrobak z kl. III, Filipa Kielara z kl. III, Kacpra Szpiecha z kl. 0 oraz Korneli Rachwał z kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej. W konkursie brali udział również: Igor Rachwał, Gabriel Wojtowicz, Wiktor Kielar, Pola Prajsnar, Emilia Szpiech z Malinówki oraz Kamila Kopczyk z Haczowa.

Wśród zaproszonych gości byli: Bogdan Ryznar Dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Rzeszowie, Krystyna Paradysz kierownik Placówki Terenowej KRUS w Brzozowie, Agnieszka Seńko Samodzielny Inspektor ds. prewencji w KRUS Brzozów, Zofia Cwynar Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzozowie, Piotr Rostek Sekretarz Gminy Haczów, Wojciech Sobolak Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Brzozowie, aspirant sztabowy Grzegorz Matusz, Barbara Szafran nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej oraz nauczyciele, wychowawcy i pracownicy ze szkoły w Malinówce.

Podczas uroczystości odbył się montaż słowno – muzyczny na temat bezpieczeństwa na wsi oraz pokaz umiejętności tanecznych przygotowany przez dzieci z Malinówki. Zaproszeni goście skierowali do zebranych a zwłaszcza do dzieci kilka słów dotyczących bezpieczeństwa nie tylko w gospodarstwie, ale i na drogach, nad kąpieliskami zwłaszcza podczas zbliżającego się wypoczynku wakacyjnego.

W imieniu Wójta Gminy Haczów Stanisława Jakiela Sekretarz Gminy wręczył dzieciom ufundowane nagrody.

Gratulujemy dzieciom wygranych i dziękujemy Iwonie Pelczarskiej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Malinówce za wspaniałe przygotowanie rozstrzygnięcia konkursu.