SP w Haczowie z IX miejscem Mistrzostw Polski!

Tenis_-_Rawa_1

Znakomity start zaliczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Haczowie, którzy w dniach 5 – 7 czerwca w Rawie Mazowieckiej wystąpili w Finale Ogólnopolskim Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym chłopców. Drużyna w składzie: Szymon Rymar, Jakub Musiał i rezerwowy Maciej Musiał pokazała się z wyśmienitej strony i w gronie 24 najlepszych szkolnych drużyn kraju zajęła bardzo wysokie 9 miejsce.

Zespół z Haczowa awans na zawody centralne wywalczył 15 kwietnia, kiedy to wygrał Finał Wojewódzki w Błażowej zdobywając przy tym tytuł Mistrza Podkarpacia. Finał krajowy był dla zespołu pewną formą nagrody, ale też i zwieńczeniem systematycznej pracy młodych tenisistów. Przypomnieć należy, że tegoroczny udział w krajowym czempionacie był dla nich już drugim z kolei. Za pierwszym razem, rok temu chłopcy grający tym samym zestawieniu zajęli w odległym Drzonkowie (województwo lubuskie) 19 miejsce.

Tegoroczne zawody w Rawie Mazowieckiej dla naszych reprezentantów rozpoczęły się bardzo pomyślnie, gdyż na otwarcie pokonali 3 – 0 ekipę SP Nr 13 w Głogowie. Niestety w drugim spotkaniu grupowym zespół prowadzony przez Piotra Ekierta musiał uznać wyższość rówieśników z SP Nr 1 w Sierakowicach, przegrywając 1 – 3. Mimo porażki haczowianom udało się awansować do kolejnej fazy turnieju, gdzie czekała na nich niezwykle mocna ekipa z Działdowa. Mimo ambitnej postawy „naszych”, rywale, a zarazem pretendenci do medalu okazali się zbyt mocni i wygrali 3 – 1. Takie rozstrzygnięcie wprawdzie definitywnie zamknęło szansę awansu do najlepszej „8” turnieju, ale zawody trwały nadal i kwestia dalszych miejsc pozostawała jak najbardziej otwarta. W tej części turnieju haczowianie potwierdzili wysokie umiejętności i pomimo, ze rywale wysoko zawiesili poprzeczkę, to „nasi” odnotowali komplet zwycięstw. Kolejne zwycięstwa ze szkołami w Mańkowicach 3 – 2, SP Nr 2 w Skarżysku – Kamiennej 3 – 1 oraz „dwójką” z Radomia 3 – 2 spowodowały, że ostatecznie w turnieju zajęli bardzo dobrą 9 lokatę. Zawody wygrała SP Nr 24 w Zielonej Górze, drugie miejsce przypadło wspomnianej już ekipie z Działdowa, a trzecie miejsce zajęła drużyna z SP w Szczytnikach.

Historyczny, rewelacyjny wynik chłopców z Haczowa, to efekt ich dużego talentu, ale też żmudnej pracy, setek godzin zajęć spędzonych przy pingpongowym stole. To również zasługa tego, że na co dzień trenując w KSTS Karpaty Krosno, czy biorąc udział w licznych tenisowych turniejach mają możliwość konfrontacji swoich umiejętności z wymagającymi rywalami z innych zakątków regionu czy kraju. Sukces odniesiony w Rawie Mazowieckiej to także zasługa rodziców młodych sportowców, którzy mocno wspierają swoje dzieci w realizacji swoich pasji. A że póki co „młodym” całkiem dobrze to wychodzi i widać ich stałe postępy, to nie wypada nic innego jak tylko się cieszyć. No i dalej mocno im kibicować.

Tenis_-_Rawa_2

Wyjazd haczowskiej ekipy na finałowe zawody odbył się dzięki finansowemu i organizacyjnemu wsparciu ze strony Stanisława Jakiela – Wójta Gminy Haczów, Grzegorza Soboty – Dyrektora SP w Haczowie oraz Rady Rodziców miejscowej szkoły za co zarówno uczniowie, jak i rodzice serdecznie dziękują.

Gratulując udanej postawy całemu haczowskiemu teamowi życzymy kolejnych udanych startów i dalszych sukcesów.

materiał i zdjęcia: sport.powiatbrzozow.pl