22 maja 2022 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki – „Uśmiechnij się Mamo”. Licznie zgromadzoną widownię powitał młodzieżowy zespół muzyczny „To jest to”, który od wielu miesięcy spotyka się na próbach w GOKiW a podczas koncertu zadebiutował przed publicznością, zbierając burzę braw. Swój koncert zespół zadedykował wszystkim mamom.
 

W dalszej części prezentacji artystycznych, na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Trześniowie, pod opieką Beaty Boczar, przedszkolaki z Ochronki św. Józefa z Haczowa przygotowane przez Alicję Śnieżek i Sylwię Woźniak, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Haczowie, pod opieką Marzeny Ziemiańskiej. W swoich programach najmłodsi przedstawili piękne tańce, wiersze, piosenki oraz grę na instrumentach.
 

Swoje talenty muzyczne pokazały dzieci i młodzież uczęszczające do Ogniska Muzycznego. Uczniowie Michała Rymarza: Antonina Szurlej, Jan Winiarski, Wiktoria Kwolek i Natalia Rychlicka, wykonali swoje utwory na instrumentach klawiszowych, natomiast uczennica Macieja Jurczaka – Amelia Stemulak - wystąpiła w utworze gitarowym.
 

W przepięknym układzie choreograficznym zaprezentowała się grupa mażoretek, która pomimo tego, że ćwiczy od, zaledwie, czterech miesięcy pokazała profesjonalizm i przygotowanie na poziomie mistrzowskim. Instruktorem i choreografem zespołu jest Paulina Baran.
 

Barwny układ taneczny przedstawił zespół taneczny działający przy GOKiW w Haczowie. Układ taneczny przygotował Paweł Kuliga, instruktor i opiekun zespołu.
Na scenie z mini recitalem wystąpiła Oliwia Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie. Pokazując swój olbrzymi talent zaśpiewała utwory z repertuaru: Anny Jantar – „Radość najpiękniejszych dni” i Krystyny Prońko – „Małe tęsknoty”.
 

Wszystkie występy artystyczne dedykowane były mamom z okazji ich święta, w podzięce za ich matczyną miłość, codzienny trud i poświęcenie w wychowaniu swoich dzieci.
 

Dla wszystkich wykonawców przygotowane zostały słodkie upominki ufundowane przez organizatorów imprezy.
 

Akademii towarzyszyła wystawa prac plastycznych biorących udział w konkursie pt. "Maria Konopnicka dzieciom" organizowanym przez GOKiW dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Haczów.
 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim młodym artystom za uświetnienie tego uroczystego wydarzenia, gratuluję wspaniałych prezentacji artystycznych i dziękuję opiekunom oraz rodzicom, którzy włożyli ogrom pracy i zaangażowania w przygotowanie dzieci do występów.
 

Maria Rygiel
Dyr. GOKiW w Haczowie
 

zdjęcia: archiwum GOKiW