21 maja 2023 r. po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie zorganizował Akademię pn. „Uśmiechnij się Mamo” dedykowaną wszystkim mamom. 26 maja obchodzimy Dzień Matki, 1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka.

Z okazji tych dwóch wyjątkowych świąt na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie przygotowano prezentacje artystyczne, jako pierwsi wystąpili słuchacze Ogniska Muzycznego: Kalina Różnicka, Antonina Szurlej i Izabela Rzeszutek, uczniów przygotował pan Michał Rymarz nauczyciel muzyki. W następnej kolejności na scenie zaprezentował się Dziecięcy Zespół Taneczny działający przy GOKiW, prowadzony przez Pawła Kuligę. Z pięknym programem, w którym znalazły się wiersze, piosenki i układy taneczne na scenie zaprezentowały się dzieci przedszkolne: grupę dzieci „Ufoludki” z Przedszkola Samorządowego w Haczowie przygotowała Pani Florentyna Kucharska, dwie grupy dzieci „Serduszka” i „Promyczki” z Ochronki św. Józefa w Haczowie przygotowały panie Sylwia Woźniak i Karolina Zaremba. Ostatnim elementem programu artystycznego był występ grupy Mażoretek „ARIA” z piękną aranżacją, uzupełnieniem ich występu był układ w wykonaniu duetu Karoliny Borkowskiej i Mai Gruszki, który zajął II miejsce na Mistrzostwach Okręgu w Pustkowie Osiedlu. Instruktorem grupy mażoretek działającej przy GOKiW w Haczowie jest pani Paulina Baran.

W podziękowaniu za prezentacje sceniczne dla wszystkich dzieci otrzymały słodycze. Imprezę poprowadziła Renata Czerwińska. Na koniec nawiązując do zbliżającego się Dnia Dziecka wspólną zabawę pt. „Zakręcone Animacje” przy muzyce z konkursami i nagrodami poprowadził Waldemar Wywrocki - autor piosenek dla dzieci, założyciel zespołu „Gabcia i Przyjaciele” z Rzeszowa.

Renata Czerwińska –GOKiW w Haczowie
dok. fot. Archiwum GOKiW w Haczowie