Ogólnopolski projekt „W Świątecznej Krainie Dwujęzycznego Przedszkolaka” w Przedszkolu Samorządowym w Haczowie z filią w Trześniowie

„W Świątecznej Krainie Dwujęzycznego Przedszkolaka – Edycja II: Tradycje świąteczne” to ogólnopolski projekt Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak skierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Łączy zabawy o tematyce bożonarodzeniowej z nauczaniem języka angielskiego.

W tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy przystąpiło do tego wyjątkowego wydarzenia, nad którym patronat medialny objęła Telewizja TVP ABC. Grupy „Ufoludki” z Przedszkola w Haczowie oraz „Krasnoludki” z Przedszkola w Trześniowie przez 2 tygodnie grudnia realizowały zadania zawarte w projekcie. Na specjalnie dedykowanej platformie edukacyjnej organizatorzy udostępnili bogaty zestaw materiałów: bajki, piosenki, karty świąteczne, pomysły na ozdoby oraz wiele innych ciekawych pomysłów na zabawy związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia.

Nasze przedszkolaki wykonały mnóstwo aktywności: oglądały bajki, układały historyjki obrazkowe, dekorowały choinki, śpiewały piosenki, przygotowywały świąteczne potrawy, poznając jednocześnie słownictwo dotyczące świąt. Fotorelacje z realizacji projektu były udostępniane na grupie Fundacji.

Za udział w projekcie nasze przedszkole otrzymało stosowny certyfikat. Nauczycielkami koordynującymi projekt były: Florentyna Kucharska i Aneta Gruszka.

Dyrektor
Lucyna Zgłobicka