Witaj Majowa Jutrzenko!

W piątek, 3 maja, w parku przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie odbył się koncert pieśni patriotycznych i maryjnych w wykonaniu Orkiestry Dętej „Hejnał” pod dyrekcją kapelmistrza Szymona Kielara. Orkiestrze towarzyszyła solistka Marcelina Inglot.

Przy akompaniamencie orkiestry, w przepięknych układach tanecznych wystąpiły dwie grupy mażoretek „ARIA”, pod opieką instruktor Pauliny Baran. Dla młodszej grupy kadetek, powstałej w październiku ubiegłego roku, był to pierwszy występ przed haczowską publicznością. Układ solowy z buławą zaprezentowała kapitanka zespołu seniorek – Michalina Wulw.

Koncert zorganizowany został przez GOKiW z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, a także Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Mieszkańcy Haczowa skorzystali z pięknej pogody i licznie przybyli do parku, by uczcić ten ważny dla Polaków dzień. Koncert przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze, zarówno podniosłej, patriotycznej, jak i nieco lżejszej, rozrywkowej, przy dźwiękach znanych polskich utworów muzycznych.

Krzysztof Błaż
Koordynator ds. Kultury
Zdjęcia: archiwum GOKiW