W styczniu 2022 roku w ramach działalności kół zainteresowań w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie, utworzona została grupa mażoretek ARIA, która pracuje pod opieką instruktor Pauliny Baran. Od samego początku dziewczyny pracują z niezwykłą pasją i zaangażowaniem, stosując się do wszystkich instrukcji Pani trener. Efekty pracy a przede wszystkim tempo ich uzyskiwania są zdumiewające. Po kilku miesiącach treningów dziewczyny wystąpiły już na Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Mażoretkowych „MAJORKI 2022” w Krośnie. W przepięknych układach tanecznych zaprezentowały się również, uświetniając imprezy organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie: „Uśmiechnij się Mamo” w maju 2022 roku, „Lato w Haczowie ”czy na niedawny koncert „Witaj Majowa Jutrzenko”, na których zatańczyły przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „Hejnał”.

W międzyczasie nasza grupa mażoretek brała udział w profesjonalnych warsztatach tanecznych zespołów mażoretkowych w Besku. Po roku działalności, dziewczyny wzięły udział w Mistrzostwach Okręgu Południowo Wschodniego Związku Sportowego Mażoretek. O ile zawody rangi mistrzowskiej w Stalowej Woli były nowym doświadczeniem i debiutem na imprezie tej rangi, tak już kolejne Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Południowo Wschodniej, rozgrywane w Pustkowie k/Dębicy przyniosły duże i zaskakujące sukcesy. Wysokie miejsca w swoich kategoriach zajęły Zuzanna Madej i Michalina Wulw w rywalizacji solowej, natomiast wicemistrzostwo w kategorii duetów wywalczyły Karolina Borkowska i Maja Gruszka. Zarówno dziewczynom, jak i Pani trener Paulinie Baran należą się najwyższe słowa uznania.

Treningi w zespole mażoretek to nie tylko dwugodzinne zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie, raz w tygodniu, ale też wiele godzin ćwiczeń w domu, dużo poświęcenia, wyrzeczeń oraz ciężkiej pracy, która jednak daje znakomite efekty, nie tylko w postaci sukcesów i blasku fleszy ale przede wszystkim w kształtowaniu dobrych nawyków, systematyczności, dyscypliny, budowaniu postawy, sylwetki i wzmacnianiu pewności siebie.

Zdjęcia; archiwum GOKiW

Maria Rygiel
Dyrektor GOKiW w Haczowie