Fenomenalne zwycięstwo naszej drogiej stuletniej trześniowianki 😊

Poznaliśmy wyniki finału VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę ph. „Gadajcie, jak dawniej we wsi gadano”, w którym wzięła udział Pani Janina Tabisz – stuletnia mieszkanka Trześniowa. Choć nie miała możliwości zaprezentować się osobiście na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a jedynie online, to nie przeszkodziło komisji konkursowej docenić Jej prezentacji gwarowej prestiżowym I miejscem.

Okazuje się, że życiowa mądrość, wierność tradycji, pokora i autentyczność zawsze będą w cenie nie tylko wśród językoznawców, ale też społeczności lokalnej i zapewne też krajowej. To dzięki ogromnej liczbie głosów oddanych na Naszą Seniorkę, udało się Jej oprócz nagrody głównej Jury otrzymać również nagrodę publiczności! Po części możemy się więc czuć ojcami/matkami chrzestnymi tego zwycięstwa😊

W imieniu własnym pragnę złożyć ogromne podziękowanie za tak pozytywny odzew w tej sprawie. Julii Jurasz zaś – prawnuczce Pani Janiny – jestem wdzięczna za współpracę i zachęcenie seniorki rodu do zaangażowania się w ten konkurs.

Pani Janina udowodniła, że kto nie próbuje, ten nie wie, jak smakuje sukces.

Małgorzata Knurek


Jeśli ktoś jeszcze nie wysłuchał opowieści Pani Janiny, zapraszamy do artykułu: "Gadka z Trześniowa"