8 sierpnia 2021 roku

III BIEG IM. LOTNEJ KOMPANII SZTURMOWEJ POR. STANISŁAWA MACZKA ORAZ HACZOWSKICH BOHATERÓW WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI W LATACH 1918-1921
oraz Bieg „Piątka Wyżykowskiego


W niedzielę, 8 sierpnia 2021 r. odbył się „III Bieg im. Lotnej Kompani Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów walk o Niepodległość Polski 1918-1921”, marsz oraz Bieg „Piątka Wyżykowskiego”, którego celem było upamiętnienie Lotnej Kompanii Szturmowej, Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918 - 1921, upamiętnienie rodaka haczowskiego odkrywcy miedzi a także popularyzacja kultury fizycznej, zdrowego trybu życia oraz biegania jako jednej z form aktywności fizycznej, promocja wspólnych działań na rzecz lokalnej społeczności oraz promocja Gminy Haczów.
Swoje możliwości sprawdzali biegacze i zawodnicy Nordic Walking mierząc się z trudnymi 12 oraz 5 kilometrowymi trasami wiodącymi zakątkami gminy Haczów. Na starcie stanęło łącznie 148 zawodników. W parku startowało 81 uczestników biegu, którzy wykonali rundę honorową po ulicach Haczowa dopingowani przez ustawionych na trasie mieszkańców. W odległości 1 km od parku swój start rozpoczęło 52 zawodników biegnących na trasie 5 km i 15 zawodników Nordic Walking pokonujących w tym roku trasę 5-cio kilometrowa.

Trasa prowadziła przez piękne zakątki gminy Haczów, drogami polnymi, szutrowymi i leśnymi ścieżkami.

 • bieg główny na 12 km,
 • bieg „Piątka Wyżykowskiego” z dystansem 5 km
 • marsz Nordic Walking z dystansem 5 km

W tym roku po raz pierwszy swój bieg miały dzieci. Zawody zostały rozegrane na następujących dystansach dla konkretnych kategorii wiekowych:

 • I- dzieci urodzone w latach 2015-2019 (do lat 6) – 200 m
 • II- dzieci urodzone w latach 2014-2012 (klasy I-III szkoły podstawowej) – 400 m
 • III-dzieci urodzone w latach 2011-2009 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) – 800 m
 • IV - dzieci urodzone w latach 2008-2009 (klasy VII-VIII szkoły podstawowej) – 1000 m

Każde dziecko zarejestrowane do biegu, które ukończyło bieg otrzymało medal i wspaniałą nagrodę, najmłodsi mega pluszaki a starsi piłki do siatkówki podpisane przez zawodników Asseco Resovi. Nagrody dla dzieci ufundowała Fundacja PGE. W związku z dużą ilością chętnych dzieci zorganizowane zostały dodatkowe biegi dla dzieci, które także mogły sprawdzić się na różnych dystansach. Te dzieci otrzymały pamiątkowe medale i nagrody ufundowane przez Gaz System. Najlepsi zostali uhonorowani na podium dyplomami i nagrodami, które wręczył Wójt Gminy Haczów.


Najszybciej trasę pokonali:


 

Trasa 12 km bieg

kobiety

 1. Patrycja Surowiec
 2. Agata Rępalska
 3. Katarzyna Smolik

mężczyźni:

 1. Mateusz Błaż
 2. Krzysztof Wiernusz
 3. Bogdan Zmitrowicz

 

Trasa 5 km bieg

kobiety

 1. Martyna Łuszcz
 2. Julita Krzyżanowska
 3. Monika Ilasz-Szuba

mężczyźni

 1. Paweł Krochmal
 2. Dawid Wojtasik
 3. Marcel Bytnar


 

Trasa 12 km Nordic Walking

kobiety

 1. Erwina Wilusz
 2. Agnieszka Galica-Niepokój
 3. Paulina Niepokój

mężczyźni

 1. Radosław Niepokój
 2. Tomasz Wojtowicz
 3. Robert Janocha


Nagrodzeni w kategoriach wiekowych oraz szczegółowe wyniki


WYNIKI 5 KM
WYNIKI NW 5 KM
WYNIKI 12 KM

Nagrodę specjalna ufundowaną przez Doktora Jerzego Kuczmę i Gabinety Lekarskie Holimed dla najlepszego biegacza i biegaczki z gminy Haczów wywalczyli: Paulina Szurlej i Szymon Królicki.
 
Wszyscy zawodnicy po dotarciu na metę otrzymali pamiątkowe medale wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Haczowie, a najlepsi zostali nagrodzeni statuetkami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez lokalnych sponsorów. Nagrody wręczał zaproszony na wydarzenie Poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, który był jednocześnie sponsorem nagród głównych oraz Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel.
 
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Haczowa oraz Malinówki, a niezawodni harcerze z Drużyn „Płomyki” z Haczowa i „Białe Kruki” ze Wzdowa dekorowali uczestników medalami oraz podawali spragnionym wodę na trasie i na mecie biegu. Zgromadzeni na wydarzeniu mogli uczestniczyć w pokazie sprzętu wojskowego przywiezionego przez 35. Batalion Lekkiej Piechoty Sanok 54 Kompania Lekkiej Piechoty, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, a przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Największe wrażenie na najmłodszych zrobiło szukanie za pomocą wykrywacza metali ukrytych słodyczy. W namiocie Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM dzieci mogły zobaczyć ciekawe eksperymenty oraz wygrać upominki. Oprawę muzyczną zapewniły dzieci z ogniska muzycznego, a dla tych którzy lubią posłuchać dźwięków instrumentów dętych, koncert zagrała Orkiestra Dęta "Hejnał" z Haczowa.
 
Wydarzenie przyciągnęło miłośników sportu, którzy zachwyceni urokami okolicy mogli po biegu zwiedzić XIV-wieczny zabytkowy kościół.


Dziękujemy serdecznie


...wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania biegu, w tym naszym sponsorom:

sponsorzy


GaleriaZobacz też zeszłoroczną edycję biegu.

http://haczow.pl/aktualnosci/2020-08-16-lotna

 znajdź nas na facebooku


REGULAMIN

III Bieg „Lotnej” w Haczowie
Biegi dla dzieci